نمایش 1–12 از 27 نتایج

Show sidebar
Close

استاندارد اسناد و اطلاعات مدیریت ISO 15489-1 :2016

700,000 تومان

استاندارد اسناد و اطلاعات سوابق مدیریت قسمت 1: مفاهیم و اصول اولیه

در این استاندارد مفاهیم و اصول اولیه مدیریت توسعه یافته تعریف می گردد که شامل موارد زیر می باشد.

الف) سوابق داده و پرونده ها
ب) کلیه سیاست ها و مسولیت ها از جمله نظارت و آموزش
ج) تجزیه و تحلیل مکرر کسب و کار و شناسایی سوابق مورد نیاز
د)کنترل سوابق

ه) پردازش سوابق مدیریت

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو انتخاب مشاور سیستم مدیریت کیفیت

700,000 تومان

كمیته فرعی SC 3 وابسته به كمیته فنی 176 TC ایزو كه مسئول تدوین استانداردهای ایزو9000 است، خطوط راهنمایی را با شماره ایزو 10019 در فوریه 2005 و تحت عنوان خطوط “راهنما برای انتخاب مشاورین سیستم مدیریت كیفیت و استفاده از خدمات آنان“، برمبنای استاندارد ایتالیایی UNI 1836 منتشر نموده است.

استاندارد ISO 10019 به سوالات ذیل پاسخ می دهد :

 • چطور می توان یك مشاور خوب انتخاب کرد؟
 • چگونه می توان مشاوری ذیصلاح را از دیگران تشخیص داد؟
 • چطور باید قراردادی با مشاور منعقد نمود تا از ایجاد شرایط ناخواسته و ناخوشایند كه ممكن است طی همكاری رخ دهد جلوگیری نمود؟
 • فرایند استقرار سیستم مدیریت كیفیت چگونه است
 • شرح وظایف مشاور سیستم کیفیت در این رابطه كدام است ؟

ISO 10019 حاوی خطوط راهنما برای تمام مراحل انتخاب یك مشاور ذیصلاح، درخواست و ارجاع كار به وی و تنظیم و انعقاد قرارداد به منظور پیاده سازی سیستم مدیریت كیفیت است.از میان ملاحظات سودمند خدمات مشاوره كه در بند 5-3 این استاندارد مطرح شده است می توان به موارد مهم ذیل اشاره نمود:

حتی اگر سیستم مدیریت كیفیت به خاطر الزامات بازاریابی یا قراردادی، استقرار یابد این یك فرصت برای استفاده از این سیستم تحقق یافته به عنوان یك ابزار مدیریتی كارآمد و اثربخش می باشد.

سیستم مدیریت كیفیت از پتانسیل لازم بعنوان پایه ای برای بهبود مستمر عملكرد سازمان برخوردار است.

موفقیت سیستم مدیریت كیفیت قویا به مشاركت و تعهد مدیریت ارشد ونه به مشاور بستگی دارد.

كاركنان از تمام سطوح بایدبه منظور یكی شدن سیستم مدیریت كیفیت با عملیات كلی سازمان مشاركت نمایند.

مشاور باید دارای اختیار برای تعامل با كاركنان در تمام سطوح سازمان به منظور آشنایی بیشتر با فرایندهای آن باشد.

سیستم نباید گردش كار و مستندسازی غیرضروری ایجاد نماید.

خدمات مشاوره باید با فرهنگ سازمان، صلاحیت كاركنان آن، فرایندها و یا مستندات موجود سازگار باشد.

برای اطلاعات تکمیلی راجع به این ایزو کلیک نمایید .

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو ایجاد و ذخیره سازی انرژی در ساختمان ها

700,000 تومان

استاندارد ISO 13153: 2012

استاندارد ISO 13153: 2012 در 22 آگوست سال 2012 میلادی توسط سازمان جهانی استاندارد منتشر گردید و می توان گفت استاندارد مذکور چهارچوبی را برای ایجاد و ذخیره سازی انرژی در ساختمان ها فراهم می آورد.

این استاندارد را می تواند در ساختمان های مسکونی و حتی تجاری پیاده سازی نمود، به بیانی دیگر اجرا و پیاده سازی استاندارد ISO 13153:2012 می تواند روش هایی در سیستم های حرارتی، برودتی، روشنایی و تهویه ساختمان اتخاذ نماید تا سبب حفظ میزان انرژی به کار رفته در ساختمان شود .

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو پیاده سازی مدیریت کیفیت

700,000 تومان

استاندارد ISO 10018:2012

استاندارد ISO 10018:2012 در 31 آگوست سال 2012 میلادی توسط سازمان جهانی استاندارد منتشر گردید و می توان گفت استاندارد جدید، چهارچوبی را برای پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت فراهم می نماید.

استاندارد ISO 10018:2012 برای تمامی سازمان ها با ابعاد بزرگ یا کوچک ، تولیدی یا خدماتی کاربرد دارد و به عنوان یک راهنما جهت مشارکت شایسته افراد سازمان در پیاده سازی مطلوب و حتی نگهداری موثر سیستم های مدیریت کیفیت می باشد.

در استاندارد مذکور دستوالعمل هایی را معرفی می نماید که می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • معرفی و پردازش فرایندهای یک سازمان برای پیاده سازی موثر سیستم های مدیریت کیفیت
 • معرفی و ارائه اقداماتی جهت ایجاد الزامات سیستم مدیریت کیفیت در سازمان

عملکرد کلی و مناسب این استاندارد به مشارکت شایسته افراد سازمان بستگی دارد، به بیانی دیگر این استاندارد راهنمایی جهت نهادینه کردن موثر سیستم مدیریت کیفیت در سازمان می باشد.

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو حاکمیت ملی

700,000 تومان

BS 13500 چیست؟
BS 13500 سال 2013 به عنوان یک استاندارد حاکمیت ملی برای سازمان ها از همه نوع و اندازه ایجاد شده است. سازمانهای حرفه ای، ادارات دولتی و شرکت های خصوصی در حال توسعه قانون BS 13500 در پاسخ به تقاضا برای صنعت و ایجاد چارچوب حکومتی مشترک برای همه شرکتها و سازمانها است

قانون تمرین برای ارائه اداره موثر BS 13500 
حاکمیت سازمانی خوب منافع مالی و شهرت را به ارمغان می آورد. BS 13500 در تابستان 2013 به عنوان یک استاندارد حاکمیت ملی برای سازمان ها از همه نوع و اندازه منتشر شده است. سازمانهای حرفه ای، ادارات دولتی و شرکت های خصوصی در حال توسعه قانون BS 13500 را در پاسخ به تقاضا برای صنعت و ایجاد چارچوب حکومت مشترک برای همه شرکتها و سازمانها است.


مزایای BS 13500

 • حکومت سازمانی مناسب جهت کسب و کار و تمرکز
 • ارائه تصمیم گیری برای فرآیندهای بیشتر
 • تصمیم گیری های بهتر با تمرکز بیشتر بر اثرات مالی
 • بدست اوردن اعتبار و اعتماد با کارکنان و مشتریان
 • نشانگر بهترین تمرین و حمایت از سهامداران
مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو راهنمای تهیه مستندات سیستم مدیریت کیفیت

700,000 تومان

استاندارد ایزو 10013 – سيستم‌هاي مديـريت کيفيت راهنمايي هاي براي تهيه مستندات سيستم مديريت کيفيت                                

اين استاندارد پذيرش يك رويكرد فرآيندي را در هنگام ايجاد، به‌كارگيري و بهبودِ اثربخشي سيستم مديريت كيفيت ترغيب مي‌نمايد.

براي كاركرد اثربخش يك سازمان، فعاليت‌هاي مرتبط به‌ هم متعددي مي‌بايد شناسايي شده و مديريت گردد. فعاليتي كه طي استفاده از منابع و با مديريت كردن آن تبديل دروندادها به بروندادها را ميسر مي‌سازد مي‌تواند به عنوان يك فرآيند درنظر گرفته شود. غالباً برونداد يك فرآيند مستقيماً درونداد فرآيند بعدي را تشكيل مي‌دهد.

به‌كارگيري سيستمي ازفرآيندها در درون يك سازمان همراه با مشخص كردن و تعامل اين فرآيندها و مديريت كردن آنها  ”رويكرد فرآيندي“  ناميده مي‎شود.

يكي از مزاياي ”رويكرد فرآيندي“  كنترل مداومي است كه بر روي ارتباط بين تك به تك فرآيندها در درون سيستم فرآيندها و همچنين بر تركيب و تعامل آنها فراهم مي‌كند.

سازمان در انتخاب طريق مدون كردن سيستم مديريت كيفيت خود مختار مي‌باشد. هر سازمان بايستي ميزان مستندات مورد نياز خود را در حدي تعيين كند كه براي اثبات طرح‌ريزي اثربخش، كنترل و بهبود مداوم سيستم مديريت كيفيت و فرآيندهاي خود به آن نياز مدون نمودن سيستم مديريت كيفيت مي تفعاليت‌هاسازبخش منتخبي از اين فعاليت‌ها، براي مثال الزامات مشخص‌شده برحسب ماهيت محصولات، فرآيندها، الزامات قراردادي، الزامات قانوني يا خود سازمان مربوط گردد.

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو صرفه جویی در منابع پول و زمان و هزینه

700,000 تومان

ایزو ویرایش جدیدی از استاندارد 19011 ارائه کرده است که سبب صرفه جویی در منابع پول و زمان و هزینه و با رویکردی یکسان به سیستم های چندگانه مدیریتی ممیزی می گردد .
در جهان تجارت امروز ، سازمان های زیادی هستند که شمار زیادی از سیستم های مدیریتی مثل سیستم مدیریت کیفیت ، محیط ، سرویس های  IT و امنیت اطلاعات استفاده می کنند . به عنوان نتیجه باید گفت که این سازمان ها می خواهند ممیزی این سیستم ها را هم آهنگ و تا جایی که امکان دارد ترکیب کنند .
در مقایسه با اولین ویرایش استاندارد ISO 19011 ،که در سال 2002 فقط برای ایزو 9001 و ایزو 14001 ارائه شد ، دامنه ایزو 19011:2011 به نام راهنمای ممیزی سیستم های مدیریتی ، برای نحوه ی تفکر و ترکیب ممیزی سیستم ها مدیریتی مختلف ( ممیزی چندین استاندارد سیستم مدیریتی  ) ،تهیه شده است.
این استاندرد در بهینه سازی و تسهیل در یکپارچه سازی اجزای سیستم مدیریتی  به سازمان ها  کمک می کند و منجر به آسان سازی و ممیزی یک جز از سیستم های مدیریتی سازمان ، تاثیر گذاری فرآیند ممیزی ، کاهش تکرار ها و کاهش نقص ها حین ممیزی می گردد .
همچنین ایزو 19011:2011 راهنمایی برای مشارکت ممیزی داخلی و خارجی مهیا می کند . مخاطبان این استاندارد ممیزان ، تیم رهبری ممیزی ، مدیران برنامه ی ممیزی ، سازمان های سیستم های مدیریتی و سازمان هایی که نیاز به مشارکت در ممیزی دارند ، می باشند .

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو مدل تعالی سازمانی

700,000 تومان

بنياد مديريت کيفيت اروپا در سال 1988 توسط 14 شرکت بزرگ اروپايي با مأموريت حمايت و پشتيباني از مديران سازمانهاي اروپايي براي شتاب بخشيدن به فرآيند استقرار سيستم مديريت کيفيت جامع بعنوان يک عامل مهم در رقابت در سطح جهاني از طريق مشارکت در فعاليتهايي که در نهايت به ارتقاي سطح رضايت مشتريان، رضايت کارکنان، تأثير روي جامعه و نتايج حاصله براي سازمان بينجامد، ايجاد گرديد. اين بنياد در سال 1991 مدل تعالي سازماني EFQM را طراحي و ارائه نمود. مدل EFQM چارچوبي روشمند براي ارزيابي عملکرد سازمانها در دو حوزه توانمندسازي و نتايج حاصل از آن ميباشد. اين مدل با تأکيد بر ارزشهاي بنيادين تعالي، لازمه موفقيت سازمانها را طراحي رويکردهاي مناسب و پايدار مبتني بر اين ارزشها ميداند.
پياده‌سازي مدل EFQM نيازمند آموزش و اصلاح بنيادي تمامي بخشهاي سازمان ميباشد. پس از برگزاري آموزش، نظام خودارزيابي در سازمانها مستقر ميشود. بمنظور استقرار نظام خود ارزيابي، معمولاً از روشهاي پرسشنامه، پروفورما، کارگاهي و يا ترکيبي بر اساس شرايط ســازمان و خطــوط راهنـماي EFQM (شامل تعيين و تشکيل تيم هاي ارزيابي، تعيين و طراحي متدولوژي مورد نياز براي انجام خودارزيابي، برنامه‌ريزي و خود ارزيابي، تهيه گزارش مورد نياز در قالب تعيين شده بر اساس متدولوژي) استفاده ميشود. در ادامه، پروژه‌هاي بهبود و Master Plan بهبود تهيه ميگردد و مسير سرآمدي سازمان، ترسيم ميشود. تدوين اظهار نامه، آخرين گاميست که براي حضور در جايزه ملي INQA و يا دريافت نشان EFQM از بنياد کيفيت اروپا لازمست.

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو مدیریت امنیت اطلاعات

800,000 تومان

ایزو ۱۷۷۹۹ یک استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات شناخته شده است که اولین بار توسط سازمان بین المللی استانداردسازی یا ISO در دسامبر ۲۰۰۰ منتشر شد. ایزو ۱۷۷۹۹ در سطح بالایی بوده، بسیار گسترده است و ماهیتی مفهومی دارد. این روش را می توان روی انواع مختلفی از مشاغل و کاربردها اجرا کرد. همچنین این رویکرد مسئله استاندارد را به مسئله ای بحث برانگیز در میان کسانی که معتقدند استاندارد باید دقیق تر شود تبدیل کرده است. با وجود این ، ایزو ۱۷۷۹۹ در زمینه ای که بطور کلی توسط “دستورالعملها” و “بهترین کارها” اداره می شود تنها “استاندارد” ی است که به مدیریت امنیت اطلاعات اختصاص داده شده است.

ایزو ۱۷۷۹۹ اطلاعات را بعنوان سرمایه ای تعریف می کند که می تواند در اشکال مختلف وجود داشته باشد و برای یک سازمان ارزشمند است. هدف امنیت اطلاعات حفاظت مناسب از این دارایی است تا تداوم آن شغل را بدین ترتیب تضمین کرده و خطرات را به حداقل رسانده و بازگشت سرمایه گذاری ها را به بیشترین مقدار ممکن افزایش دهد. طبق تعریف ایزو ۱۷۷۹۹ مشخصه امنیت اطلاعات حفاظت از موارد زیر است:

 • اطمینان– تضمین می کند که اطلاعات تنها برای اشخاص مجاز قابل دسترسی است.
 • یکپارچگی – حفاظت از دقت و تکمیل بودن اطلاعات و روش های پردازش
 • قابلیت دسترسی – تضمین می کند که کاربران مجاز می توانند به اطلاعات و دارایی های مرتبط در زمان نیاز دسترسی داشته باشند. ایزو ۱۷۷۹۹ تنها انتخاب و مدیریت کنترلهای امنیت اطلاعات را در برمی گیرد

برای اطلاعات بیشتر راجع به این ایزو کلیک نمایید

استاندارد مدیریت انرژی
Close

استاندارد ایزو مدیریت انرژی

800,000 تومان

استاندارد ISO 50001 در زمینه مدیریت انرژی اخیراً به عنوان پیش نویس استاندارد بین المللی (DIS) پذیرفته شد.

مدرک ISO 50001 چارچوبی را برای مدیریت انرژی تاسیسات صنعتی، تسهیلات مالی یا سازمان ها ارائه می کند. به نظر می رسد این استاندارد که قابلیت کاربردی گسترده ای در بخش های مالی ملی خواهد داشت، می تواند بیش از 60% از مصرف انرژی جهان را تحت تاثیر قراردهد.

این مدرک مبتنی بر عناصر کلی است که در تمام استانداردهای سیستم مدیریت ایزو به چشم می خورد و سطح بالایی از تطابق دستگاه ها با استانداردهای ISO 9001(مدیریت کیفیت) و ISO 14001( مدیریت زیست محیطی ) را تضمین می کند.

سیستم مدیریت انرژی

هدف از این استاندارد توانمند سازی سازمان ها به استقرار سیستم ها و فرایندهای لازم برای بهبود عملکرد انرژی شامل کارایی، بهره برداری و مصرف انرژی است. پیاده سازی این استاندارد بین المللی جهت کاهش تصاعد گازهای گلخانه ای و دیگر پیامدهای زیست محیطی و کاهش هزینه انرژی از طریق مدیریت سیستماتیک انرژی در نظر گرفته شده است . این استاندارد بین المللی برای تمام انواع سازمان ها در اندازه های مختلف صرفنظر از شرایط جغرافیایی ، فرهنگی یا اجتماعی قابل کاربرد است . پیاده سازی موفق به تعهد کلیه سطوح و بخشهای سازمان و خصوصا مدیریت ارشد بستگی دارد. این استاندارد بین المللی الزامات یک سیستم مدیریت انرژی (EnMS) را تشریح می کند که بر مبنای آنها سازمان قادر به استقرار و پیاده سازی خط مشی انرژی ، استقرار اهداف کلان و خرد و برنامه های اجرایی است که الزامات قانونی و اطلاعات مربوط به بهره برداری انرژی بارز را زیر نظر می گیرد. سیستم مدیریت انرژی سازمان را قادر می سازد به تعهدات خط مشی خود دست یابد برای بهبود عملکرد انرژی اقدامات لازم را به کار گیرد و انطباق سیستم را با الزامات این استاندارد بین المللی نشان دهد.

سیستم مدیریت انرژی ISO 50001 توسط کمیته پروژه ISO /PC 242 مدیریت انرژی ، تهیه شده است و در سال 2011 از سوی سازمان بین المللی استاندارد سازی ISO  انتشار یافته است.

فوایدی که به دنبال استفاده از این استاندارد به دست می آید عبارتند از:

-کاهش هزینه های مالی در مصرف انرژی

-افزایش کارآیی مصرف انرژی در فرایندهای سازمان

– ایجاد فرهنگ اصلاح الگوی مصرف برای استفاده صحیح از انرژی

– ایجاد راهکارهای جدید برای استفاده بهینه از انرژی

– کنترل و استاندارد سازی در انرژی از دیدگاه مصرف و تولید

– سازگاری با استاندارد ISO 14001

استاندارد ایمنی و بهداشت
Close

استاندارد ایزو مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای

700,000 تومان

OHSAS 18001 چيست ؟


OHSAS
مخفف (Occupational Health and safety Assessment series) مي باشد.
OHSAS
به معني سري ارزيابي ايمني و بهداشت
حرفه اي مي باشد که شامل استاندارد هاي OHSAS18001 و OHSAS18002 بوده که نيازمنديهايي را براي سيستم مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي مانند استاندارد هاي مشابه BS 8800, ISA 2000, AS4801 و … بيان مي دارد تا سازمان را قادر سازد تمام ريسك هاي ايمني و سلامت حرفه اي خود را تحت كنترل در آورده و كارايي آن را بهبود بخشد.
استاندارد OHSAS نه تنها بيان کننده ويژگي هاي يک سيستم ايمني و سلامت حرفه اي است بلکه، مشخصات جزيي تري را براي طراحي يک سيستم مديريت عمومي اظهار مي نمايد.
از آنجا که در محيط هاي كاري عوامل وجود دارند كه مي توانند سلامتي و بهداشت تن و روان آدمي را در معرض خطر قرارداده و آنرا دچار بيماري و يا حادثه سازند و چنانچه كنترل اين عوامل در يك چهارچوب و قالب سيستماتيك و منظمي انجام نگيرد هر اقدامي ولو گسترده باز هم عقيم خواهد ماند و اكنون OHSAS 18000 سيستم مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي آمده است تا قالبي را براي سازمان از اين حيث فراهم آورد.

خصوصيات 18001 OHSAS قابل استفاده براي سازمان هايي است که:

 • مي خواهند خطر را براي کارمندان و ديگر شرکايي که در معرض ريسک هاي ايمني و بهداشت شغلي هستند از بين ببرند و يا به حداقل برسانند.
 • مي خواهند يک سيستم مديريت ايمني و بهداشت دائمي اجرا کنند و آن را توسعه دهند؛
 • مي خواهند درمورد تطابق خود با سياست هاي ايمني و بهداشت اطمينان حاصل کنند؛
 • اين تطابق را به نمايش ديگران بگذارند؛
 • سيستم مديريت ايمني و بهداشت کار خود را توسط سازماني خارجي ثبت يا تصديق کنند؛ يا
 • از وجود تطابق با خصوصيات OHSAS خودارزيابي انجام دهد.

مزاياي پياده سازي OHSAS 18001 :

کاهش هزينه هاي شرکت ، بهبود چشم گير فرآيندهاي داخلي سازمان ، تحقق يافتن اهداف سازمان ، پيشگيري از خطاها ، جلوگيري از اتلاف هزينه و زمان ، افزايش کيفيت و …

ما، OHSAS 18001 را اتخاذ کرده و در صورت نياز آن را در سيستم هاي مديريتي ديگر مثل سيستم مديريت زيست محيطي دخيل مي کند و يا در سيستم مديريت کيفي ما با مميزان منسجمي در کنار سيستم هاي مديريتي ديگر عمل خواهد کرد تا در کنار صرفه جويي هزينه ها ، بي نظمي هاي عملکردي زا نيز کاهش دهد. با اين وجود برنامه هاي ايمني و بهداشت بطور معمول بعنوان ويژگي هاي افزوني در نظر گرفته مي شود، ما بر OHSAS 18001نظارت داريم تا اينکه بعنوان سيستم مديريتي ارزش تجاري کسب کرده و قوانين و مقررات را رعايت کنند.

 

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو مدیریت پروژه

700,000 تومان

ISO 21500:2012  سطح بالایی از مفاهیم و فرآیندهای عملی مدیریت پروژه را تشریح می نماید. مدیران پروژه ها ، از استاندارد راهنمای مدیریت پروژه ISO 21500:2012 جهت بهبود موفقیت پروژه و دستیابی به نتایج کسب و کار استفاده می نمایند

مایلز شفرد، رئیس کمیته پروژه ISO که  استاندارد ایزو 21500 را توسعه داده است می گوید: ” ایزو 21500 ،  کارکنان هر سازمان را به درک این که چگونه نظم و انضباط را در یک محیط کسب وکار مجهز کرد قادر می سازد. وهمچنین به عنوان راهنمای اولیه برای فردی بدون دانشی عمیق از مدیریت پروژه استفاده می شود .”
مزایای استاندارد مدیریت پروژه ISO 21500 عبارتند از:
•انتقال دانش را بین پروژه ها و سازمان ها برای بهبود تحویل  پروژه ها تشویق می نماید
• افزایش انعطاف پذیری کارکنان مدیریت پروژه و توانایی آنها برای کار بر روی پروژه های بین المللی
• اصول جهانی مدیریت پروژه و فرآیندهارا فراهم می نماید

ISO 21500 برای اولین بار در یک خانواده از استانداردهای مدیریت پروژه برنامه ریزی شده  است
استاندارد مدیریت پروژه ایزو 21500 ، برای برقراری ارتباط بین استانداردهای بین المللی مانند ایزو  10006 ، سیستم های مدیریت کیفیت – راهنمایی هایی برای مدیریت کیفیت در پروژه ها،  ایزو 10007، سیستم های مدیریت کیفیت – راهنمایی هایی برای مدیریت پیکربندی، ایزو  31000 ، مدیریت ریسک – اصول و دستورالعمل ها، و برخی از استانداردهای بخش خاص در صنایعی مانند هوافضا و فناوری اطلاعات طراحی شده است.