نمایش 1–12 از 15 نتایج

Show sidebar
مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو الزامات کیفیتی جوشکاری ذوبی مواد فلزی

800,000 تومان

استاندارد ايزو 3834 الزامات كيفيتي جوشكاري ذوبي مواد فلزي را در شش بخش شامل مي شود. اين استاندارد اخيرا توسط شوراي عالي استاندارد بعنوان استاندارد اجباري بمنظور جوشكاري هاي مورد استفاده در كارگاه هاي ساخت و نصب مورد تصويب قرار گرفت.

 استاندارد ايزو 3834 كه توسط سازمان ملي استاندارد ايران نيز در 6 مجلد ترجمه و منتشر شده است در سه سطح الزامات كيفيت جوشكاري را بيان مي نمايد. اين سه سطح شامل 2-3834، 3-3834 و 4-3834 مي باشد كه سخت گيرانه ترين اين الزامات استاندارد 2-3834 است و به ترتيب الزامات آن در استانداردهاي 3-3834 و 4-3834 ساده تر مي شود.

اگر شركتي بتواند بر اساس استاندارد 2-3834 مورد ارزيابي انطباق قرار گيرد و در نهايت موفق به دريافت گواهينامه اين استاندارد شود مطمئنا استانداردهاي ديگر 3-3834 و 4-3834 را نيز خواهد داشت.

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو دستورالعمل ایمنی محصول

700,000 تومان

استاندارد ISO 10377:2013

استاندارد ISO 10377:2013 در 16 آوریل سال 2013 میلادی توسط سازمان استاندارد جهانی منتشر گردید، این استاندارد به عنوان یک راهنما برای ارزیابی تامین کنندگان و مدیریت ایمنی محصولات می باشد و شامل ارائه و معرفی مستندات و الزامات جهت ارزیابی ریسک محصول کارخانجات صنعتی می باشد.

به بیانی دیگر می توان گفت استاندارد ISO 10377:2013 الزامات زیر را معرفی می نماید

 • شناسایی، ارزیابی، کاهش و به حداقل رساندن خطرات
 • ارزیابی و مدیریت ریسک
 • ارائه دستورالعملی برای مصرف ایمن و دفع کردن محصول نامنطبق

استاندارد ISO 10377:2013  براي عرضه كنندگان، دستورالعملي كاربردي و جهاني را ارائه مي دهد و ابزاري عملي  براي ارزيابي و كاهش خطرات بالقوه ايمني قبل از ورود محصول به بازار مي باشد. كميته پروژه ISO/PC 243 این استاندارد  را تدوين نموده كه رياست آن را اليزابت نيلسن (Elizabeth Nielsen) برعهده داشت.

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو دستورالعمل تامین کنندگان

700,000 تومان

استاندارد ISO 10393:2013

آب بسیار داغ را داخل لیوان می ریزید و منفجر می شود. تلفن خود را به برق وصل می کنید و سیم معیوب باعث آتش سوزی می شود. خطاهایی که در طی فرایند تولید رخ می دهند یا تفاوت در آئین نامه ها می توانند منجر به تولید محصولاتی شوند که باید از بازار جمع آوری شده یا مصرف کنندگان را در معرض خطر قرار دهند. هرچه محصولاتی که در کشورهای دیگر تولید می شوند، راه خود را به قفسه های فروشگاه های محلی بیشتر باز کنند، اهمیت یکسان سازی رویه های مربوطه و اشتراک اطلاعات فراخوانی محصول که از طریق آن کشورها از مصرف کنندگان در جای جای جهان محافظت می نمایند،‌ بیشتر آشکار می شود.

به منظور حمایت از تلاش های کشورها در مسیر دستیابی به این هدف،‌ ایزو به تازگی استانداردی را منتشر نموده که به سازمان ها در متابعت از آیین کارهای هماهنگ شده در مواقع فراخوانی محصول، کمک می نماید:‌

استاندارد ISO 10393:2013، با عنوان فراخوانی محصولات مصرفی- دستورالعمل برای تامین کنندگان:

 • اقدامات مربوط به فراخوانی را در سراسر جهان همتراز می کند
 • یک زبان جهانی را برای فراخوانی محصول ارائه می نماید
 • مجموعه ای از دستورالعمل های رفتاری را برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به صورت یکسان به وجود می آورد
 • از مصرف کنندگان حمایت می کند.

استاندارد ایزو مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

700,000 تومان 600,000 تومان

با توجه به حجم بالای سرمایه گذاری در  صنایع  نفت ، گاز و پتروشیمی و خطرات بالقوه ای که این بخش از صنایع برای مردم و محیط زیست دارد به منظور جلوگیری از وقوع حوادث و جرایم و به علت حساسیت دولتها و مردم بر روی مسئله ایمنی و حفظ محیط زیست ،‌ شركت هاي نفتي عضو  OGP اقدام به تدوین استانداردهای برای ایمنی و زیست محیطی نمودند که به HSE-MS مشهور شدند .
اهمیت و نقش سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست HSE-MS برگرفته از سه عنصر سلامتی (Health) ، ایمنی (Safety) و محیط زیست (Environment) می باشد. امروزه با توجه به رشد صنایع تولیدی توجه به مسائل ایمنی و سلامت انسان ها و همچنین حفظ  محیط زیست از اهمیت زیادی برخوردار است. عدم رعایت مسائل ایمنی در سازمان ها خسارت های مالی و جانی زیادی دربرداشته و اثرات کوتاه مدت یا بلندمدت متعددی را بر سلامت انسان ها داشته است. از این رو استقرار سیستمی با رویکرد مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سازمان ها امری ضروری است.
HSE   ضمن كاهش هزينه ها و مخاطرات و افزايش ايمني و فرصتها، امكان مميزي يكپارچه و مطمئن را نيز فراهم مي آورد. بدين ترتيب در كنار هم قرار گرفتن اين سه مقوله تحت مديريت يكپارچه، اثرات سينرژيك و هم افزايي قابل ملاحظه اي بر يكديگر داشته و نتايج مثبت جمع جبري آن، به مراتب بيشتر از گذشته خواهد بود .
وزارت نفت پیاده سازی HSE-MS را جهت کلیه پیمانکاران خود الزام کرده و در مناقصات پیمانکاران باید شواهدی مانند گواهینامه یا نظامنامه HSE در ارتباط با پیاده سازی این الزامات ارائه کنند در غير این صورت از سيكل مناقصه خارج می شوند .

 

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو مدیریت بحران

700,000 تومان

این استاندارد در 21 دسامبر سال 2011 توسط سازمان جهانی استاندارد به ثبت برسد.

این استاندارد تحت عنوان مدیریت پاسخ به حوادث و یا مدیریت بحران نامگذاری شده است ودر تمامی سازمان ها، کارخانجات دولتی و خصوصی می تواند پیاده سازی شود، به طورکلی اجرای الزامات این استاندارد می تواند باعث کاهش خطرات وصدمات جانی به پرسنل یک سازمان به هنگام بروز بحران شود.

به بیانی دیگر دراین استاندارد دستورالعمل و روش های اجرایی معرفی شده که می تواند ساختار سازمان را درمقابل حوادث کنترل نموده و از بروز مشکلاتی که می تواند یک سازمان را در مقابل خطرات و حوادث تهدید کند، جلوگیری نماید.همچنین استاندارد ISO 22320 بیشتر بر تشخیص داده ها و اطلاعات عملیاتی و مدیریت صحیح آن ها تمرکز نموده است.

اجرای استاندارد ISO 22320 در سازمان می تواند باعث توسعه راه حل و همچنین نوآوری برای حل مشکلات در مواقع بحرانی شود.

استاندارد ISO/TS 29001
Close

استاندارد ایزو مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز و پترو شیمی

900,000 تومان

این استاندارد اولین استاندارد مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز و پترو شیمی است که در سال 2003 و با همکاری موسسه نفت آمریکا(API) و کمیته (TC 67) سازمان جهانی ایزو منتشر گردیده است. این استاندارد علاوه بر الزمات ایزو 9001 شامل یک سری الزامات خاص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین صنایع وابسته به آن هاست و اخذ گواهی آن تنها برای شرکت هایی که در این صنایع فعالند امکان پذیر است.هدف از تدوين اين سري استاندارد، تكميل كردن الزامات سيستم مديريت كيفيت ISO 9001:2008 براي طراحي، توسعه،  توليد، نصب و ارائه خدمات در زمينه صنايع نفت،‌ گاز و پتروشيمي مي باشد كه توسط كميته فني ISO/TC 67 سازمان ايزو ،‌ تدوين و تصويب شده است.

مزاياي بكارگيري سيستم مديريت كيفيت – سري استاندارد ISO/TS 29001 علاوه بر فوايد ذكر شده در سيستم مديريت كيفيت ISO 9001:2008 موارد زير باعث شده است كه پژوهشگاه صنعت نفت در تحقق اهداف و برنامه ريزي هاي سيستم مديريت كيفيت از الزامات استاندارد ISO/ TS 29001 استفاده نمايد.

– بالا بودن ميزان سرمايه گذاري در صنايع نفت،‌گاز و پتروشيمي

 – افزايش تعداد پروژه هاي عظيم در صنايع فوق

 – رشد روزافزون و علاقه مندي به استقرار سيستم هاي مديريتي در صنايع فوق

– ترويج فرهنگ مديريت كيفيت در صنايع فوق

برخی از موضوعات مورد تاکید این استاندارد به شرح زیر است :

 • آموزش تخصصی کارکنان و تامین کنندگان(پیمانکاران)
 • نظم ونظافت محیط کار
 • توجه به مشخصه های فنی در کلیه مراحل پدیدآوری محصول
 • ثبت دانش فنی در مراحل طراحی
 • توجه به گستره زنجیره عرضه

بادر نظرگیری سرمایه گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی و گاز طبیعی و همچنین رشد روز افزون استقرار سیستم های مدیریتی در این صنایع ، به کارگیری مشخصه های فنی ISO/TS29001 می تواند کمک موثری در رویکرد مدیریت کیفیت بنماید.

استاندارد ایزو 16949
Close

استاندارد ایزو مدیریت کیفیت صنعت خودروسازی

900,000 تومان

با وجود آنکه استانداردهاى سرى ISO 9000 به دليل ماهيت مستقل خود، براى بسيارى از نهادها به عنوان پايه و اساس ساخت سيستم مديريت کيفيت قرار گرفته، اما برخى از حوزه هاى اقتصادى به خصوص، مانند صنايع خودرو، که علاقه بيشترى به برآورده شدن خواسته هاى کيفى خود دارند اقدام به تدوين الزامات ويژه خود نموده اند و اجراى اين خواسته ها را براى تامين کنندگان خود الزام نموده اند.

از آنجا که تعداد اين الزامات سبب بروز مشکلاتى در خصوص ارزيابى مکرر خواسته هاى متفاوت براى قطعه سازان طرف قرارداد , خودرو سازان مختلف شده است . بررسى ها براى حل اين مشکل منجر به تشکيل گروه کارى بين المللى صنعت خودرو (IATF‌) گرديد که اين گروه کارى با همکارى کميته فنى 176 سازمان بين المللى استاندارد (ISO ) اقدام به يکپارچه سازى الزامات خودروسازان جهان گرديد. ماحصل اين تلاش انتشار مشخصه فنى ISO/TS 16949 در تاريخ 1/3/1999‌ گرديد. در تدوين اين مشخصه فنى مراجع ذيل به کار گرفته شده است:

1- سرى استانداردهاى بين المللى مديريت کيفيت ISO 9000

2- نظامنامه هاى مرجع IATF در مورد ISO/TS 16949

3- نظامنامه هاى مرجع خودروسازان آمريکايى (سرى QS 9000)

4- نظامنامه هاى مرجع خودروسازان ايتاليايى (سرى AVSQ )

5- نظامنامه هاى مرجع خودروسازان فرانسوى (سرى EAQF)

6- نظامنامه هاى مرجع خودروسازان آلمانى (سرى VDA)

مزایای بکارگیری استاندارد تی اس:

1- انطباق کامل با استاندارد ISO 9001:2008 و قابلیت تلفیق به خصوص برای واحدهای تولیدی که هم برای صنعت خودرو و هم خارج از آن فعالیت می نمایند.

2- قابلیت انطباق و سازگاری با استاندارد مدیریت ، زیست محیطی ، ISO 14000

3- استقرار یک سیستم مدیریت کیفیت فرآیند گرا که متضمن ایجاد بهبود مداوم در سازمان و حرکت به سمت مدلهای TQM و تعالی سازمان است.

4- پذیرش این سیستم توسط گروه های خودرو سازی ایرانی (ایران خودرو، سایپا،  کرمان خودرو و….)

5- استفاده از مزایای عمومی سیستمهای مدیریت کیفیت

 

مكان گيرنده
Close

استاندارد ایزو مدیریت و محاسبه هزینه های تولید

800,000 تومان

استاندارد ISO 14051:2011

این استاندارد در 27 مارس سال 2011 میلادی توسط سازمان استاندارد جهانی به ثبت رسید.

بساری از کارخانجات صنعتی از هزینه های از دست رفته سازمانشان و ضایعات مربوط به سازمان بی اطلاعند، چون معمولا دستیابی به داده های مربوط به هزینه های سازمانی کاری سخت برای سازمان ها می باشد. اجراوپیاده سازی این استاندارد کمک خواهد کرد که کارخانجات بهتر بتوانند ، عواقب مالی و محیطی ناشی از مصرف مواد و انرژی در حین انجام کار را شناسایی نموده و آنها را بهبود دهند.

به بیانی دیگراستاندارد ISO 14051 یک سیستم مدیریت اطلاعات است که به نام (MFCA) یعنی مدیریت و محاسبه هزینه های تولید( مواد اولیه و انرژی) در کارخانجات می باشد و باعث می شود هزینه های سازمانی کمتر از دست رود و به دنبال آن ضایعات کارخانجات کاهش یابد که در نتیجه باعث پیشرفت و بهبود عملکرد زیست محیطی خواهد شد.

لازم به ذکر است MFCA به عنوان یک ایزار مناسب برای محاسبه مدیریت محیط زیست می باشد.

برای معرفی این استاندارد لازم است توضیحات مختصری رادرارتباط با مدل شش سیگما ارائه داده تا بتوانید این استاندارد جدید را بهتربشناسید.

شش سیگما یک ابزارمناسب جهت مدیریت، پیشرفت و توسعه کسب و کار می باشد، این متدولوژی دارای 5 فاز(DMAIC)می باشد:

1-     تعریف کردن DEFINE

2-     اندازه گیری MEASURE

3-     تجزیه و تحلیل    ANALYSE

4-     توسعه و پیشرفت   IMPROVE

5-     چک کردن CONTROL

این استاندارد الزامات و روش های را معرفی می کند که می تواند 5 فازمعرفی شده در شش سیگما رابه بهترین نحو ممکن طرح ریزی نمود همچنین این استاندارد برای هر سازمان صنعتی و یا خدماتی (بزرگ و یا کوچک ) که در جستجوی بدست آوردن مزیت رقابتی نسبت به سایرسازمان ها هستند، کاربرد دارد.

پس می توان گفت اجرای این استاندارد در مدیریت و طرح ریزی پروژه شش سیگما می تواند بسیار موثرباشد.

Close

استاندارد تعمیرات و نگهداری تجهیزات پتروشیمی و شرکت نفت ISO14224:2016

800,000 تومان

استاندارد تعمیر و نگهداری تجهیزات پتروشیمی و موسسات وابسته به شرکت نفت در سال 2016 به صورت انحصاری تدوین و نشر یافت.

این استاندارد در راستای تعمیرات و نگهداری کلیه تجهیزات، صدور پرمیت، روش دستور کار، روش نگهداری و… در طول عمر هر گونه تجهیزات یک موسسه تدوین یافته است.

این استاندارد بر گرفته از ایزوهای 9001 کنترل کیفیت و 29001 بوده است و در جهت تامین موارد مورد نیاز در موسسات وابسته به شرکت نفت تدوین شده است.

این استاندارد شامل پیوست هایی بوده که در پیوست A خلاصه ای از تجهیزات و روش نگهداری از این موارد نام برده شده است.

Close

استاندارد تعیین مقاوت خوردگی ISO 28706-4:2016

800,000 تومان

استاندارد تعیین مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی توسط مایعات قلیایی به شماره استاندارد ISO28706-4  در سال 2016 تدوین شده.

این استاندارد توسط مایعات قلیایی در دمای بین 25 درجه سانتیگراد و 95 درجه توصیف شده است.

در این آزمایش جهت تست باید در نمونه های متفاوت و جداگانه باید صورت پذیرد.

استانداردهای مربوط به این ایزو :

1- استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی 

2- استاندارد سیستم ایمنی و بهداشت شغلی

Close

استاندارد تعیین مقاومت در برابر پارگی و کشش ISO 19863:2016

800,000 تومان

این استاندارد جهت تعیین مقاومت در برابر کشش و پارگی مفاصل ساخت و ساز ساختمان نیز تدوین شده است.

لازم به ذکر است در این استاندارد معیار هایی از جمله نمای ساختمان، طراحی محیط زیست و استانداردهای ساختمان نیز پیش بینی شده است.

Close

استاندارد حد خم شدن مواد پلاستیکی و فلزی ISO 7438:2016

800,000 تومان

در این استاندراد تعیین توانایی مواد فلزی تحت فشارهای متفاوت و خم شدن مواد بررسی قرار گرفته شده است.

ISO 7438 روش نمونه برداری از محصولات فلزی و پلاستیکی و همچنین نقاط حساس اتصالات و نقاط جوش در این استاندارد را آموزش داده است.