استاندارد ISO/TS 29001

استاندارد ایزو مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز و پترو شیمی

این استاندارد اولین استاندارد مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز و پترو شیمی است که در سال ۲۰۰۳ و با همکاری موسسه نفت آمریکا(API) و کمیته (TC 67) سازمان جهانی ایزو منتشر گردیده است. این استاندارد علاوه بر الزمات ایزو ۹۰۰۱ شامل یک سری الزامات خاص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین صنایع وابسته به آن هاست و اخذ گواهی آن تنها برای شرکت هایی که در این صنایع فعالند امکان پذیر است.هدف از تدوین این سری استاندارد، تکمیل کردن الزامات سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008 برای طراحی، توسعه،  تولید، نصب و ارائه خدمات در زمینه صنایع نفت،‌ گاز و پتروشیمی می باشد که توسط کمیته فنی ISO/TC 67 سازمان ایزو ،‌ تدوین و تصویب شده است.

مزایای بکارگیری سیستم مدیریت کیفیت – سری استاندارد ISO/TS 29001 علاوه بر فواید ذکر شده در سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008 موارد زیر باعث شده است که پژوهشگاه صنعت نفت در تحقق اهداف و برنامه ریزی های سیستم مدیریت کیفیت از الزامات استاندارد ISO/ TS 29001 استفاده نماید.

– بالا بودن میزان سرمایه گذاری در صنایع نفت،‌گاز و پتروشیمی

 – افزایش تعداد پروژه های عظیم در صنایع فوق

 – رشد روزافزون و علاقه مندی به استقرار سیستم های مدیریتی در صنایع فوق

– ترویج فرهنگ مدیریت کیفیت در صنایع فوق

برخی از موضوعات مورد تاکید این استاندارد به شرح زیر است :

  • آموزش تخصصی کارکنان و تامین کنندگان(پیمانکاران)
  • نظم ونظافت محیط کار
  • توجه به مشخصه های فنی در کلیه مراحل پدیدآوری محصول
  • ثبت دانش فنی در مراحل طراحی
  • توجه به گستره زنجیره عرضه

بادر نظرگیری سرمایه گذاری در صنایع نفت و پتروشیمی و گاز طبیعی و همچنین رشد روز افزون استقرار سیستم های مدیریتی در این صنایع ، به کارگیری مشخصه های فنی ISO/TS29001 می تواند کمک موثری در رویکرد مدیریت کیفیت بنماید.

در صورتی که نیاز به مشاوره و استقرار فیزیکی استاندارد ایزو مدیریت کیفیت خاص صنایع نفت، گاز و پترو شیمی توسط کارشناسان ایزو مستر دارید می بایست از سربرگ فروش و خدمات گزینه مشاوره ویژه را انتخاب نمایید.

جهت اخذ گواهینامه ایزو بین المللی کشور یا AB مورد نظر خود را با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های زیر انتخاب نمایید این مبالغ مربوط به سایز سازمان کوچک و متوسط میباشد در غیر این صورت با کارشناسان ما مشاوره نمایید.

دیدگاه ها:

درخواست های ثبت شده

سبد خرید خالی است

عضویت در خبرنامه سایت

ایمیل خود را وارد و کلید اینتر را فشار دهید
آموزش مجازی

 

شناسه ملی اینترنتی

 

راهنمای مسافرت، مهاجرت، بورس تحصیلی